Cechy cięcia wodąFirmy produkcyjne dzisiaj wykorzystują różnego rodzaju maszyny i nowoczesne techniki by wyroby były lepszej jakości, a produkcja bardziej opłacalna i szybsza. Jedną z takich technik coraz popularniejszych dzisiaj ze względu na stoją uniwersalność jest cięcie wodą (link oring.pl).


Cechy cięcia wodą

Foto: ciecielaserem.info


Profesjonalne cięcie za pomocą wody nie wymaga wiele od firmy, przede wszystkim konieczne jest odpowiednie urządzenie, w zbiorniku umieszczany jest detal do cięcia, a specjalna dysza za pomocą strumienia wody przecina materiał. Cięcie strumieniem wody jest bardzo szybkie i gwarantuje minimalny odpad, ponieważ jest bardzo dokładne i czyste, ponadto cięcie wodą zapewnia gładkość materiału, dlatego nie ma konieczności dodatkowego wygładzania go, na przykład za pomocą szlifowania. Cięcie wodą można przeprowadzać na dwa sposoby, jest cięcie samą wodą lub też cięcie wodą z kruszywem, jednak niezależnie od wybranej metody można ciąć bardzo wiele różnego rodzaju materiałów, na przykład ceramikę, szkło czy metale o różnych twardościach. Cięcie odbywa się na maszynach programowalnych, a więc wystarczy napisać odpowiedni program by maszyna sama wykonała żądane cięcie, może to być cięcie proste, ale również bardziej skomplikowane, ponieważ wszystko zależne jest od programu.
Brak komentarzy.

Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Katalog firm zajmujących się przemysłem. Znajdź firmy przemysłu spożywczego, mineralnego, lekkiego i innych. Dowiedz się jak działają firmy przemysłowe w Twojej okolicy. Więcej informacji znajdziesz na stronie

Ostatnie komentarze

  • Nie znaleziono komentarzy.

Listopad 2014

P W Ś C P S N
« pażdziernik   grudzień »
  1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31